^برگشت به بالا
  
  
  

سونوگرافی

برای اولین بار در دوران بارداریم در تاریخ سوم آبان ماه 91 به سونوگرافی رفتم. یه حس عجیبی داشتم نمی دونم هیجان ، نگرانی... ! البته چون با مترو رفتم حالم هم بد شده بود چون مترو خیلی شلوغ بود و جای نشستن نبود، خیلی خسته شده بودم . بالاخره ایستگاه هفت تیر از مترو پیاده شدم و با تاکسی به سمت خیابان قائم مقام فراهانی رفتم. سونوگرافی قائم مقام مرکز خیلی شلوغیه. خلاصه بعد از کلی انتظار نوبتم شد و وضعیت منو اینطور گزارش کرد:

سن حاملگی در حدود 9 هفته و 2 روز از LMP میباشد و ضربان قلب جنین قابل رویت میباشد و از همه جالبتر

اندازه جنین بود که 22 میلیمتر بود. (عکس این مرحله از سونوگرافی رو بعدا در این قسمت خواهم گذاشت). همچنین زمان زایمان رو حدود 10 خرداد 92 تخمین زد.

سپس هفته سیزدهم بارداری دوباره به سونوگرافی رفتم برای تست غربالگری.( تست غربالگری رو از هفته یازدهم تا اخر هفته سیزدهم فقط می تونی انجام بدی) این بار دیگه حمید آقا منو تا سونوگرافی با ماشین رسوندن ولی منو پیاده کرد و خودش چند جا کار داشت ،رفت. در تست غربالگری چین پشت گردن(NT) و استخوان بینی جنین رو اندازه می گیرن. خدا شکر همه چیز نرمال بود: رشد جنین، اعضای قابل رویت جنین ، ضربان قلبش و ... . واقعا آدم به عظمت خدا پی میبره یعنی بزرگی و قدرت خدا رو کاملا می تونی لمس کنی! یه جنین 62 میلیمتری دست و پا و بینی و ... داره. خدایا شکرت.

(برای این قسمت هم بعدا یه عکس خواهم گذاشت)

دوباره در تاریخ 27 آذر 91 به سونوگرافی رفتم . اطرافیان دائما به من می گفتن که سونوگرافی سه بعدی برو چون در سونوگرافی سه بعدی سلامت اعضای داخلی بدن جنین مشخص میشه. من اول از دکتر خودم (دکتر کاشانیان که بسیار عالیست) در مورد سونوگرافی سه بعدی پرسیدم و ایشون گفتن برای شما نیاز نیست. همچنین از دکتر سونوگرافی هم این موضوع را پرسیدم چون سلامت جنینم بسیار برام مهم بود و ایشون هم اینطور گفت که با همین سونو هم میتونی از سلامت اعضای جنین مطلع بشی.( من نمیدونم چی جوری برای بعضی ها جنسیت جنین اینقدر مهمه من تنها چیزی که برام مهم نبود جنسیت بود همش میگفتم خدایا فقط سالم و سلامت باشه) خلاصه خانم دکتر شروع کرد به گزارش به اینصورت: سن حاملگی حدود 16-17 هفته، رشد جنین نرمال ، ضربان قلب منظم و 167 است وزن تقریبی جنین حدود 170-180 گرم میباشد. و بعد به بررسی پارانشیم و بطن های مغزی، نمای چهار حفره ای قلب، معده ، روده ، کلیه ها ، مثانه ، ستون مهره ها و طول استخوان های بلند و بند ناف پرداخت همینجور که خانم دکتر نگاه می کرد گفت جنسییت شو می دونی؟ گفتم نه. و خانم دکتر گفت: دختره. مامانم خیلی دوست داشت دختر باشه حالا کلی خوشحال میشه. حمید هم با فهمیدن اینکه داره دختر دار میشه خیلی خوشحال شد و گفت : من واقعا دلم می خواست دختر باشه!

و بلاخره  در 7 بهمن 91 برای آخرین بار در سال 1391 به سونوگرافی رفتم. در این سونوگرافی من تمام اعضای دختر م رو دیدم. خانم دکتر اینجور شروع کرد: این سرشه اینم صورت قشنگشه، اینا چشماشه، این بینیه و این هم دهن کوچولوشه، این دست چپ و این دست راستشه و این هم انگشتاش. این قلبشه ، این معده و این کلیه راست ، کلیه چپ، اینم مثانه این هم ستون مهره ها ، این هم پای راست ، پای چپ و انگشتای پا... خلاصه از سر تا پای دخترم رو دیدم خیلی لذت بخش بود و لذت بخش تر از اون اینکه کاملا سلامت بود و  

خدا رو شکر تا اینجا همه چیز نرمال بود. راستی وزن دخترم در هفته 21-22 ام بارداریم حدود 460-470 گرم بود. 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کلیه حقوق متعلق به سایت من و درسا می باشد.