^برگشت به بالا
  
  
  

دوستان درسا

Login Form

بیمارستان طبی کودکان

دوشنبه 17 تیر ماه:

وقتی برای خوندن نماز صبح بیدار شدم یکدفعه درد خیلی شدیدی در قفسه سینم احساس کردم ، درد خیلی زیاد و غیر قابل تحمل بود و هیچ جوری آروم نمی شد! تصمیم گرفتیم به بیمارستان بریم و چون درسا خواب بود حمید رفت مادرش رو به خونه ی ما اورد تا پیش درسا باشه.

شنیده بودم درد معده خیلی وحشتناکه و آنروز این درد رو درک کردم. حدود ساعت 10 صبح بود که به خونه برگشتیم که مامان حمید گفت درسا خوب شیر نمی خوره و انگار ناخوشه. 

من که هنوز خیلی روبه راه نشده بودم خونه موندم و حمید و مادرش درسا رو به دکتر بردن. خانم دکتر گفته بود هم تب داره و هم بخاطر این لکه های قرمز بهتره بچه رو در بیمارستان بستری کنید تا همه ی آزمایش های لازم براش انجام بشه تا علتش مشخص بشه.البته لب های درسا هم زخم شده بود اولش مثل آفت بود.

خلاصه من با اون حال زارو نزارم  بلند شدم وسایل مورد نیاز رو جمع کردم و دیگه ساعت حدود 12 ظهر بود که به سمت بیمارستان طبی کودکان حرکت کردیم.

اول به اورژانس بیمارستان رفتیم چون پزشک اورژانس باید بستری شدن رو تائید می کرد خلاصه یه سری آزمایش داد که در آزمایشگاه بیمارستان انجام دادیم .پزشک اورژانس گفت نیاز به بستری شدن نداره ولی از اونجایی که ما میخواستیم تکلیف این لکه ها روشن بشه نزد پزشک دیگر اورژانس رفتیم تا بلاخره دخترم رو برای بستری شدن پذیرش کردن.

دیگه شب شده بود و فردای آنروز به ماه قمری 30 شعبان بود و به عبارتی پیشواز ماه رمضان .

من و درسا جونم در بیمارستان موندیم و حمید و مادرش رفتن.

به دست دختر کوچولوم آنژیوکت زدن و سرم بهش وصل کردن. فردای آنروز ما نزد دکتر پوست رفتیم و ایشون احتمال

لوپوس نوزادی داد و بر این اساس ما به بخش روماتولوژی منتقل شدیم و تا یک هفته در بیمارستان بودیم . دکتر ضیائی که متخصص روماتولوژی کودکان بود گفت اگر احتمال لوپوس نوزادی درست باشه ما باید قلب و کبد دخترت رو بررسی کنیم چون این بیماری سریع این دو عضو رو درگیر می کنه. خلاصه یه روز آزمایش خون از دخترم می گرفتن، یه روز نوار قلب ، روز دیگه اکوی قلب ، یه روز سونوگرافی از ناحیه شکم و حتی هولتر هم براش انجام شد.(هولتر یه دستگاه کوچیکیه که عملکرد قلب رو در 24 ساعت گزارش میده.)

ماه رمضان شد و هوا بسیار گرم، ساعت ملاقات هم 2 تا 4 بعدازظهر بود تو اوج گرما! به همین خاطر هر کس که می خواست برای ملاقات بیاد من و حمید مانع می شدیم ولی با این حال سمانه جون و فروغ جون و راحله جون و برادرم حسین، لیلا جون و فرشته جون دختر خاله های خودم و عمه اعظم درسا و مامانم (که سه بار هم به بیمارستان اومد و پیش درسا می موند تا من یه مقدار استراحت کنم) دلشون طاقت نیاورد و در روزهایی مختلف به ملاقات اومدن. یه تشکر هم می خواستم از دختر خاله های گلم بکنم که اونها هم چندین بار به بیمارستان اومدن و یک دفعه هم درسا خانم و در همون  بیمارستان حمام کردن چون خانم خانوما عادت داره یه روز در میون بره حموم.

لب های درسا که از حالت آفت به زخم ناجوری تبدیل شده بود بعد از دو روز خوب شد و خدا رو شکر جواب اکو و نوار قلب و سونو گرافی و آزمایشها خوب بود فقط یه مقدار آنزیم های کبد درسا جونم بالا بود.

یکشنبه 21 تیر ماه نزدیک ظهر دستگاه هولتر به دخترم وصل کردن و از من خواستن که موبایلم رو خاموش کنم و در فاصله یک متری از موبایل روشن قرار بگیرم تا در کار دستگاه اختلال ایجاد نشه. شب شده بود که دیدم لیلا جون اومد بیمارستان ! تازه فهمیدم که از اینکه موبایلم خاموش بوده نگران شده بودن. واقعا خدا لیلا جون و فرستاد آخه از ظهر که این دستگاه رو به درسای عزیزم وصل کرده بودن خیلی بی تاب شده بود اصلا خوابش نمی برد! خلاصه لیلا جون درسا رو بغل کرد و تا تقریبا یه ساعت تو بغلش بود و درسا خوابید ساعت تقریبا 12 شب بود لیلاا هم باید فردا سر کار می رفت، لیلا جون خداحافظی کرد و رفت ولی 10 دقیقه بعد درسا عزیز مامان بیدار شد و تا صبح غر زد. من هم توی این یک هفته رمقی برام باقی نمونده بود و خودم مریض تر شده بودم  ولی به خاطر سلامتی درسا جونم تحمل می کردم که خدا رو شکر فرضیه بیماری لوپوس ثابت نشد و با انجام آزمایشهای مختلف از سلامتی دختر گلم هم خیالم راحت شد.و بلاخره ما روز دوشنبه 24 تیر از بیمارستان مرخص شدیم و به خونه مامانم رفتیم. من و درسا یک روز تمام بیهوش افتادیم از خستگی!!!

حدود دو ماه بعد دوباره برای بررسی آنزیم های کبدی دخترم از عزیز دلم آزمایش خون گرفتن و خدا رو شکر همه چیز نرمال بود و جواب هولتر مانیتورینگ عسل مامان هم مشکلی نداشت.

لکه های قرمز هم تقریبا اوایل مرداد ماه به طور کامل از بین رفتن.

 

 

   

 

دیدگاه‌ها   

+4 #1 خاله فتی 1392-08-13 09:43
زهرا گریم گرفت بیمارستان رفتنشو خوندم ! خدارو شکر گذشت
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کلیه حقوق متعلق به سایت من و درسا می باشد.