^برگشت به بالا
  
  
  

دوستان درسا

Login Form

درسا به چشم پزشکی می رود

روز یکشنبه 19 آبان به چشم پزشکی بیمارستان رسول اکرم(ص) رفتیم. البته برای دومین بار بود که به چشم پزشکی می رفتیم.

چون درسا زودتر از موعد به دنیا اومده بود باید از جهت احتمال ابتلا به ROP معاینه میشد. ROP  یک بیماری درمان پذیر چشمی در نوزادان نارس است که اگر به موقع تشخیص داده نشده و درمان نشود می تواند منجر به نابینایی شود. چون امکان کامل تشکیل نشدن شبکیه برای بچه های نارس با وزن کم وجود داره.به همین دلیل باید اولین معاینه در ماه اول تولد انجام شود.  

خدا رو شکر چشم های درسا جونم کاملا سالم بود و از این جهت مشکلی نداشت.

زمانیکه ما در بیمارستان طبی کودکان بودیم یکی از پزشکان گفت به نظر میاد چشم های درسا یه کم انحراف داره و شاید بخاطر اینکه تیغه بینی درسا کوتاه است اینطور به نظر میرسه بهتره که بررسی بشه. به همین خاطر ما روز 19 آبان صبح به بیمارستان رسول اکرم رفتیم که...

پزشک اصلی که ما وقت گرفته بودیم تا درسا رو ببینه نبود و گفتن هفته بعد دوباره مراجعه کنید . البته دو تا از دستیارهای دکتر بودن و تصمیم گرفتیم که یکی از اونها درسا رو معاینه کند اگر مشکلی وجود داشت دوباره هفته بعد بریم تا پزشک اصلی باشه.

توی چشم های درسا سه بار قطره ریختن تا ته چشم های درسا رو ببینن. وقتی قطره می ریزن اولش خیلی می سوزه و چون مردمک چشم باز میشه آدم همه چیز رو تار می بینه. به همین خاطر درسا کلافه شده بود و البته یه مقدار از قطره ها وارد دهان درسا شده بود و دائما حالشو بهم میزد و تا  ظهر حالت تهوع داشت. درسا دیگه خسته و کلافه شده بود .

بلاخره آقای دکتر چشم های درسا رو معاینه کرد و گفت من مشکلی نمی بینم و گفت سه ماه دیگه دوباره مراجعه کنید تا توسط پزشک اصلی معاینه بشه.

درسا تا شب چشم هاشو می مالید.     

امروز 19 آبان د...
امروز 19 آبان درسا جونم رفته بوده چشم پزشکی. امروز 19 آبان درسا جونم رفته بوده چشم پزشکی.

دیدگاه‌ها   

+2 #1 نرگس 1392-08-30 18:27
طفلک درسا. بمیرم براش. خیلی دلم سوخت. ایشالا همیشه سالم و سلامت باشه
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کلیه حقوق متعلق به سایت من و درسا می باشد.